Okolí Aquaparku Tatralandia

Srovnání s jinými termálními komplexy

Tatralandia je určitě největším vodním termálním komplexem na Slovensku. Ve srovnání například s lázněmi Sárvár propojenými s hotelem Park Inn v Maďarsku, Tatralandii chybí ubytování hotelového typu jako je právě v Sárváru. Podobné je to taky například u obřího aquaparku Aquaworld, který je stavebně spojený s hotelem Ramada Resort Budapešť.

Turistika a letní sporty

Pobyt na Liptově v okolí Aquaparku Tatralandia Vám umožní strávit aktivní dovolenou spojenou s relaxací v termálních bazénech. V každém ročním období zde najdete dostatek možností pro aktivní odpočinek. Aquapark Tatralandia leží na úpatí Západních Tater, kde je celá řada turistických cest a to od těch méně náročných, až po hřebenové tůry. V blízkosti Aquaparku Tatralandia jsou dvě přístupné vápencové doliny - Prosiecká a Kvačianská dolina, ze vzdálenější vápencové oblasti určitě stojí za pozornost oblast Velkého Choče s domonantní vápencovou pyramidou.

Další oblast vhodná pro turistiku je Velká Fatra u Ružomberku s množstvím zachovalých lidových staveb v můzeu Vlkolínec. Turisticky nejvyhledávanější jsou ale určitě Nízké Tatry s centrální oblastí Jasná pod vrcholem Chopok. Najdete zde mnoho tras pro pěší, jsou zde ledové i vápencové jeskyně, můžete zde provozovat paragliding.

Aquapark Tatralandia leží u slovenského moře - Liptovské Mary. Zde se můžete věnovat vodním sportům. Můžete provozovat windsurfing, půjčit si vodní šlapadla nebo se projet po přehradě na výletní lodi. Případně můžete navštívit konkurenční Gino Paradise Bešeňová.

Lyžování

Během zimního období tvoří okolí Aquaparku Tatralandia centrum lyžování na Slovensku. Nejlepší podmínky najdete v Jasné v Nízkých Tatrách. Je zde nejvíce sjezdovek pro výborné lyžaře i pro začátečníky. Velmi dobré středisko je Skipark Ružomberok - Malino Brdo nebo Park snow Donovaly. Vleky najdete i v Žiarské dolině v Liptovském Jánu. Například z Aquaparku Tatralandia se do Jasné dostanete skibusem.