Aquapark Tatralandia Liptovský Mikuláš

Relaxace v Aquaparku Tatralandia

Aquapark Tatralandia je největší vodní zábavní areál na Slovensku. Kromě několika bazénů s léčivou termální vodou zde najdete vnitřní komplex s bazény s vyhřívanou čirou vodou. Největší atrakcí v Aquaparku Tatralandia je 29 tobogánů a skluzavek, ze kterých 9 je otevřeno celoročně. V horní části areálu je v letním období otevřena Summer City s dalšími bazény a s nafukovacími atrakcemi. Aquapark Tatralandia je ideální místo k relaxaci ve spojení se zábavou na vodních atrakcích.

Je to podobný projekt jako je nedaleký Thermal Park Bešeňová - po poslední dostavbě adrenalinové zóny s tobogány, bazénu s umělým vlnobitím a dětským vodním hradem  je dle nešeho názoru Bešeňová taky velmi zajímavá jak pro rodinné, tak pro relaxační pobyty. Navíc oproti Tatralandii budete ubytováni hned vedle bazénů. Pouze pro upřesnění - nový název je již Gino Paradise Bešeňová. Mimochodem v Bešeňové vyrostly dva nové areály a to adrenalinová zóna s nejdelšími tobogány na Slovensku, s vodním dětským hradem a tobogány a s bazénem s umělým vlnobitím. V roce 2014 byl uvedený do provozu letní venkovní areál se 3 bazény - s divokou řekou, s bazénem s nafukovací lezeckou bublinou a bazén s potopeným vrakem lodi, kde se můžete potápět s kyslíkovou bombou.

Bazény v Aquaparku Tatralandia

V Aquaparku Tatralandia je celkem 14 bazénů, ze kterých je 9 otevřeno celoročně. Pro relaxaci patří k nejdůležitějším 2 bazény s geotermální vodou - relaxační  a placecký bazén. Do těchto bazénů je vstup z kryté chodby. Rodiče s dětmi ocení krytý tropický komplex, ve kterém je postavený Ostrov pirátů z karibiku s Jumbo hradem s vodními skluzavkami, dospělí zde najdou relaxační bazén s čirou vyhřívanou vodou. V patře tohoto tropického komplexu je oddychová zona s dětským koutkem a Hawai barem.

Na tento tropický komplex navazuje Tropical Paradise - najdete zde celkem 4 bazény s čirou vodou, ze kterých jsou 2 se slanou vodou a šnorchlovací bazén, ve kterém můžete pozorovat za sklem mořské ryby. V Tropical Paradise je i odpočinková část s lehátky, na kterých se můžete celoročně opalovat přes průhlednou střechu ze speciálního materiálu.

V letní sezóně najdete v horní části Aquaparku Tatralandia další 2 bazény s dětskými atrakcemi a plavecký bazén.

Tobogány a skluzavky

V Aquaparku Tatralandia je celkem 27 tobogánů. 7 tobogánů a skluzavek je otevřeno celoročně. Tyto atrakce jsou určné jak pro odvážné, kteří vyhledávají adrenalín, tak pro menší děti. Velký důraz je kladený na bezpečnost. Každý rok zde přibude nějaká nová atrakce, nejnovější tobogán je U-rampa, k novým se řadí Tornádo. Už jen názvy těchto tobogánů jako je Kamikadze, Black magic, Free fall, Double fall, Anaconda, Crazy river, Banana fun vypovídají o zábavě, kterou na nich můžete zažít.

Summer City

Během letní sezony je v horní části Aquaparku Tatralandia vystavěné zábavní centrum, kde najdete velké množství nafukovacích atrakcí pro děti - skákací hrady, lezeckou stěnu, nafukovací věže. Kromě toho jsou zde trampolíny, bludiště, paintbool, lanové centrum Tarzánie.

Pobyt strávený a Aquaparku Tatralandia Vám přinese kromě relaxace v termálních bazénech velké množství zábavy, které ocení hlavně rodiny s dětmi.